Zpráva o činnosti za rok 2009

11. 2. 2010

Zpráva o činnosti TJ Sokol Všestudy za rok 2009

Sestry a bratři,

uplynulý rok 2009 byl pro naší TJ rokem jubilejním. Podle obecní kroniky byla před 90 roky založena naše TJ Sokol, nejstarší aktivní spolek v obci. Znovuobnovení činnosti TJ v roce 2000 znamená vstup do veřejného života v obci.

Naší činnost jsme v minulém roce zahájili tradičním plesem. I přes chřipkovou epidemii se ples zdařil a všichni hosté se dobře bavili.

Již od počátku roku připravoval místostarosta TJ Miloš Tuzar turistickou akci do Střední Ameriky. 8 našich členů v průběhu února a března navštívilo během 3 týdnů 6 zemí v oblasti Karibiku. Fotografie a film jsme mohli vidět v průběhu Valné hromady 20.3.2009.

Valná hromada se již tradičně konala současně se zabijačkou na kterou zveme naše partnery, sponzory  i představitele veřejné správy.

Neformální setkání přátel sportu přináší krásné zážitky a umožňuje navazovat nové vztahy. V loňském roce stáli naši členové v čele aktivit při organizaci pálení čarodějnic. Bohatá účast občanů a převážně pozitivní ohlasy jsou výzvou pro organizaci dalších podobných akcí.

V druhé polovině května organizovala naše TJ společně s vinaři  z „ Uličky Frant. Zvědělíka " tradiční oslavu milovníků vína a dobré pohody svátek „ Sv. Urbana " – patrona vinařů.

Jako každoročně se v pátek konala beseda o činnosti naší TJ, zavzpomínali jsme na společné akce, v sobotu jsme sehráli přátelské utkání s partnerskou organizací ze slovenské obce Rabča. Díky Pavlovi Janečkovi a jeho vyrovnávajícímu gólu v nastaveném čase jsme uhráli čestnou remízu.

Na všechny neproměněné šance jsme zapomněli při cimbálovce  a krásných moravských písních. Bohatá tombola přinesla někomu štěstí, někomu radost z darovaného příspěvku na činnost TJ. Nekonečnou ochutnávku vín Mirka Zvědělíka a dalších přátel vinařů ukončil až rozbřesk nedělního rána.

Individuální návštěvy zámku Lednice a brněnského Špilberku zakončily tento krásný víkend.

Sportovním vrcholem léta byl III. ročník nolejbalového turnaje. Tentokrát se hrálo o "Pohár starosty obce Všestudy". Ani velmi nepříznivé, deštivé  počasí neohrozilo hojnou účast. S technickým zabezpečením turnaje nám pomohla agentura ROMAX z Prahy.

Celoročně probíhal neformální tenisový přebor obce. Kurt byl prostě využíván podle volného času našich členů a přátel.

Podzimní aktivity jsou věnovány turistice. Moravské turistické putování je spojeno se sběrem hroznů, brigádě na vinici i ve sklepě.

Naši členové v minulém roce podnikli zahraniční cesty za fotbalem do Anglie a Německa.

Silvestrovská minikopaná se tentokrát nekonala. Nepříznivé počasí nám překazilo plány.

Po celý rok jsme aktivně pracovali se sponzory, kteří i v loňském roce byli na nás štědří. V podstatě zabezpečili financování naší činnosti. Děkujeme jim.

Členská základna nedoznala zásadních změn, počet členů – 40 se nezměnil. K určité obměně členů ale došlo.

Výbor pracoval pravidelně, revizní komise splnila své poslání.

Zvláštní poděkování patří místostarostovi TJ Miloši Tuzarovi za neutuchající zájem o celou jednotu i v době jeho zdravotních obtíží.

Pro příští období chceme kromě tradičních akcí, které máme všichni rádi, zabezpečit návštěvu dívčího anglického fotbalového klubu v ČR.

Majetek, který nám svěřila ČOS jsme nejen udržovali, ale dále zvelebovali a investovali do něho další prostředky. Obec se za naše sportoviště nemusí jistě stydět.

Na závěr bych chtěl poděkovat našim partnerům OÚ Všestudy, AFK Veltrusy, Oravia Rabča, FK Prušánky, kapele z Moravské Nové Vsi za porozumění a přátelské vztahy, které k sobě chováme.

Děkuji za pozornost                                                                                        Václav Pech

Starosta TJ Sokol Všestudy