CESTOVÁNÍ

Verona 2018

13. 7. 2018

VERONA

Na počátku května v době slavných výročí jsme na pozvání našeho kamaráda Petra navštívili severní Itálii, konkrétně Veronu, Lado di Garu a okolí. Cesta ubíhala skvěle, zejména po malém občerstvení na hranicích v Rozvadově. Ti, kteří neřídili, měli možnost sledovat cestu na Brener s příjemným bublinkovým osvěžením.

Ubytování u Petra v městečku Salizzole nás v první moment zaskočilo, ale nakonec jsme se cítili jako doma a vládla zde pohodová atmosféra. První dojmy v Salizzole, když pršelo a městečko bylo liduprázdné, nebyly k jásání. Vše se ale změnilo hned druhý den, kdy jsme byli pozvání do krásného vinařství SOAVE Monte Tondo.  Zajímavá prohlídka historie a dnešního chodu vinařství byla jen začátkem krásného zážitku, při kterém jsme měli možnost degustovat ty nejlepší vzorky zdejší produkce. Chutnalo nám a bylo to vidět při nákupech. Poté jsme putovali do oblasti městečka kolem městečka San Briccio, kde jsme následně navštívili tvrz Forte San Briccio. A poté jsme si tu krásnou italskou vesničku prohlédli a poseděli na malebném náměstíčku.

Druhý den měla připravený program Iveta. Brzy ráno jsme vyrazili na Gardu, na její jižní část do městečka Sirmione. Plavba po Gargrě za slunečného dopoledne byla příjemná, stejně jako prohlídka celého městečka. Po luxusním poledním menu (pozval nás Petr), jsme navštívili nedaleké krásné historické město  Mantova . Odpolední vedro nám ale nedovolilo velké procházky. Přesto se nám centrum velmi líbilo. Stejně jako večerní posezení s vínem z Františkova sklípku.

Hlavním cílem naší „Italské cesty“ byla Verona, návštěva Areny a celého krásného historického centra. Po celou dobu bylo krásné slunečné počasí a pohoda. Na závěr cesty jsme si zazpívali řadu písní z repertoáru Pepího, Jardy, Františka.

Již se těšíme na další cestu.

Celý příspěvek / Rubrika: CESTOVÁNÍ / Fotografie: Verona 2018

Německo 2016