Jdi na obsah Jdi na menu
 


Putování Ruskem s návštěvou Petrohradu, Ulan Ude, Datzamu, Bajkalu a Moskvy

23. 8. 2011

 

V červenci 2011 uskutečnila 12ti člená skupina TJ Sokol Všestudy cestu po Rusku. Dnešní Rusko nabízí k poznání řadu míst, která byla dříve nedostupná nebo se o jejich existenci vůbec nevědělo. Také hluboké proměny ruských měst přiřazují tuto zemi k turisticky velmi atraktivní.     
   První zastávkou byl Petrohrad, který díky nedávnému výročí 300 let od založení, dostal nový kabát a v žádném případě nepřipomíná ruské město "Brežněvovské éry". Návštěva Petrodvorců a Carského sela (Puškin), Ermitáže, Izakievského chrámu atd., byly velmi zajímavé.
bajkal-2011-025.jpg
 
 
 
 
 
 
 
Z Petrohradu vedla cesta na jihovýchodní Sibiř do města Ulan Ude a dále do centra ruského budhismu v Datzamu.
V této oblasti jsme se setkali s potomky starověrců, kteří udržují po staletí své tradice. Zde jsme poznali skutečný život na sibiřské vesnici. bajkal-2011-170.jpg
 
 
 
 
 
 
 
Hlavním cílem výpravy byl Bajkal. Cesta z Ulan Ude do základny na východním pobřeží Bajkalu trvala více než 7 hodin a na kamenité, prašné cestě byla opravdu náročná. Odměnou však byly krásné plavby po nekonečných vodách Bajkalu. bajkal-2011-283.jpg
 
 
 
 
 
 
 
Při setkání s mongolskými sportovci, přednesl milovník vodních sportů Pepo Sammammalo známou báseň J. Vrchlického „ Siráno“ v originále.
Cesta po Rusku byla velmi zajímavá a po zpracování fotodokumentace se uskuteční beseda.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář