Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva u Jožky Maliny

24. 3. 2015

V roce 2013 naše TJ navštívila v Kunovicích velmi dobrého přítele Jožku Malinu, který je nepřehlédnutelnou a významnou osobností kapely Vlčnovjanka.

Za 30 let své existence prošla Vlčnovjanka značným vývojem. Vypracovala se na vysokou, téměř profesionální úroveň. Může se pyšnit nejedním bravurním sólovým výstupem svých hráčů na tubu, trubku, pozoun či klarinet a vyznačuje se rozpoznatelným hudebním projevem. Zakladatelem Vlčnovjanky a prvním kapelníkem byl Antonín Koníček - vlčnovský rodák, trumpetista, profesionální hudebník a autor mnoha krásných skladeb. Od roku 1990 se stal jeho nástupcem Pavel Nevařil, taktéž rodák z Vlčnova, povoláním trombonista Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně, který je zároveň i uměleckým vedoucím a manažerem souboru.

Kapela Vlčnovjanka má za sebou za uplynulých 30 let tisíce vystoupení. Dokladem úspěchu kapely jsou nejen rozhlasové a televizní pořady, ale i 10 hudebních nosičů. Právě ten desátý se připravoval jako narozeninový dárek.

Nejen o tomto nám Jožka Malina vyprávěl. Zmínil se též o širokém repertoáru, který Vlčnovjanka může nabídnou svým věrným posluchačům. Lidovými písněmi počínaje a současnými skladbami od předních zahraničních autorů konče. Takže si každá věková skupina najde to své.

Završením naší návštěvy v Kunovicích byla přehlídka v krojích.

Více o kapele a souboru Vlčnovjanka na vlcnovjanka.sweb.cz20140406_122417.jpg